Поширити

Британське видання The Guardian оприлюднило матеріал, в якому йдеться, що сотні російських олігархів і представників української еліти, яких звинувачують в корупції, отримали паспорти ЄС за так званою схемою “золотих віз”.

Про це повідомляє tyzhden.ua.

Видання навіть оприлюднило кілька імен тих, хто купив документи.

Так, у переліку є українські бізнесмени Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов. Адвокат Боголюбова підтвердив, що його клієнт має паспорт Кіпру з 2010 року.

Цю інформацію підтвердив і представник Коломойського, він розповів, що бізнесмен отримав громадянство Кіпру внаслідок “суттєвих інвестицій в країну”.

Ще одним українцем, що придбав паспорт Кіпру, є співзасновник та партнер фінансової групи ICU Костянтин Стеценко. Інформацію про друге громадянство теж підтвердив його представник.

Серед російських бізнесменів та олігархів журналісти називають Костянтина Григоришина, котрий активно інвестує в енергетичний бізнес в Україні.

Як відомо, з 2013 року кіпрське громадянство надається особам, які вклали як мінімум 2 мільйони євро в нерухомість або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії. На Кіпрі такому громадянину варто з’являтись один раз за сім років.