Поширити

Заступник голови МЗС назвала питання по Білорусі.

Білорусь позиціонує себе як партнер України, але поводиться зовсім по-іншому, вважає заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, передає Ukr.Media.

“Насправді щодо Білорусі, мені здається, набагато більше питань, ніж відповідей, зараз”, – сказала Зеркаль на “5 каналі”.

Такі питання – це вступ Білорусі до СОТ, а також питання безпеки українських громадян у цій країні.

“Чи будемо ми підтримувати Білорусь у цьому вступі, зважаючи, наприклад, на те, що Білорусь – це остання країна Євроазійського економічного союзу, яка вступає до СОТ. І що буде, які будуть наслідки цього вступу? Чи ми все ж таки будемо дивитися на свої інтереси, і нав’язувати вже Білорусі, через Білорусь ЄврАзЕСу свої інтереси, включаючи транзит, включаючи всі заборони, включаючи всі ліцензії і всю решту питань, а також, звичайно, вирішуючи питання і в’їзду громадян України і безпеки громадян України в Білорусі”, – сказала заступник міністра.

“На мій погляд, це комплексне питання, і ми маємо підходити до цього комплексно, бо Білорусь на словах поводиться як партнер, а насправді вони поводяться зовсім по-іншому”, – зазначила вона.

Зеркаль також наголосила, що Білорусь не в повній мірі співпрацює з українськими дипломатами у зв’язку з пошуком зниклого в цій країні 19-річного українця Павла Гриба.