додому Політика Ракетний скандал: у Раді хочуть долучитися до перевірок

Ракетний скандал: у Раді хочуть долучитися до перевірок

101
0
Поширити
У Верховній Раді зареєстровано проект постанови “Про створення депутатської робочої групи з питань перевірки інформації щодо нібито поставок українських двигунів для ракет Корейській Народно-Демократичній Республіці”.

Про це повідомляє сайт ВР.

Автором відповідної ініціативи є народний депутат з фракції “БПП” Сергій Каплін.

Проект постанови зареєстровано у Раді 16 серпня.

Наразі текст проекту постанови та супроводжувальні документи до нього на сайті ВР ще не опублікували.

Як повідомляв Укрінформ, газета The New York Times з посиланням на старшого наукового співробітника Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Еллемана та секретні оцінки американських спецслужб стверджувала, що успіх Північної Кореї у випробуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки закупівлям потужних ракетних двигунів з “чорного ринку”, ймовірно, від українського заводу “Південмаш”, який історично пов’язаний з російською ракетною програмою.

Секретар РНБО Олександр Турчинов спростував повідомлення The New York Times, наголосивши, що Україна дотримується всіх узятих на себе міжнародних зобов’язань, тому підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї.

На Державному підприємстві “Південний машинобудівний завод ім. Макарова” також заявили, що не мають жодного зв’язку з ракетними програмами Північної Кореї.

Згодом Майкл Еллеман, на статтю якого про ракетний зв’язок України та КНДР послалася The New York Times, заявив в інтерв’ю “Голосу Америки”, що видання неточно передало його висновки. Зокрема, він наголосив, що жодних доказів причетності до поставок двигунів Північній Кореї безпосередньо українською владою не було і немає.

Разом з тим Президент України Петро Порошенко 16 серпня доручив невідкладно перевірити інформацію про нібито постачання ракетних двигунів з України до КНДР. Перевірку проводитиме міжвідомча комісія, представники “Південмашу” та конструкторського бюро “Південне” під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова.