Поширити
У документі вказується, що блокування є виключно питанням нацбезпеки і не спрямоване на придушення свободи слова в Україні.

Україна виклала фіційну позицію щодо блокування російських інтернет-сайтів у листі, який направила до Ради Європи. Про це йдеться в самому листі, який розмістили на платформі Ради Європи з безпеки журналістів.

“Агресія Російської Федерації і виклики, з якими стикається Україна щодо територіальної цілісності, вимагають відповідних заходів. Такі ресурси, як Yandex, Mail.ru,” Вконтакте “і” Однокласники “, вже давно використовуються російськими спецслужбами в якості інструментів у так званій гібридної війні “, – йдеться у повідомленні.

Автори документа також наголошують, що розвідувальні органи РФ використовують приватну пошту та іншу конфіденційну інформацію користувачів російських інтернет-ресурсів, щоб маніпулювати громадською думкою шляхом дезінформації, пропаганди та інформаційних атак.

“Блокування доступу до деяким російським інтернет-ресурсів є виключно питанням національної безпеки і не спрямоване на придушення свободи слова в Україні. … Тому рішення, прийняте українською владою, є адекватною відповіддю на загрозу інформаційній безпеці держави та громадян”, – наголосили в листі.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). 17 травня указ набув чинності.