додому Життя Відтепер лічильники тепла і води повинні бути в кожній квартирі

Відтепер лічильники тепла і води повинні бути в кожній квартирі

65
0
Поширити

Верховна Рада України прийняла закон про комерційний облік комунальних послуг, який передбачає обов’язкову установку будинкових приладів обліку (лічильників) споживання теплової енергії, гарячої та холодної води в нежитлових (до 1 жовтня 2017 року) і житлових (до 1 жовтня 2018 роки) будівлях.

За прийняття відповідного законопроекту №4901 проголосували 238 депутатів при необхідному мінімумі в 226 голосів.

“Основна мета закону – це перехід на 100% облік споживання теплової енергії, гарячої та питної води за допомогою лічильників, що не дозволить перекласти на пересічного громадянина наднормативні втрати монополістів і закладе принцип, відповідно до якого кожен буде оплачувати тільки ті обсяги комунальних послуг, які він фактично спожив “, – сказав народний депутат від фракції” народний фронт “Віталій Сташук, представляючи законопроект, передає УНІАН.

За його словами, завдяки виконанню норм цього закону Україна зможе відійти від “реликта радянської епохи” – норм споживання енергоносіїв.

В ході обговорення законопроекту депутати підтримали правки, згідно з якими витрати на установку, заміну і обслуговування вузлів обліку (лічильників), які понесе оператор мереж (поставляє компанія), будуть відшкодовуватися за рахунок споживачів.

Згідно з пояснювальною запискою, в проекті закону передбачається запровадження обов’язкового комерційного обліку теплової енергії, гарячої та питної води, оскільки всього 22% багатоквартирних будинків в Україні ведуть домовик облік споживання теплової енергії.

Також наголошується, що низький рівень обліку енергоносіїв обмежує можливості для їх ефективного використання. Даний закон зобов’язує обладнати всі будівлі, приєднані до теплових і водопровідних мереж, будинковими приладами обліку гарячої та холодної води.

Встановити такі лічильники буде зобов’язаний оператор зовнішніх мереж (теплокомуненерго або водоканал) для нежитлових приміщень – до 1 жовтня 2017 року, а для житлових – до 1 жовтня 2018 року. У ці терміни також повинні будуть вкластися і власники квартир, встановивши поквартирні прилади обліку. Також закон забороняє приєднувати до мереж нові будівлі, які не обладнані приладами обліку.

Згідно з цим документом, після установки лічильників всі розрахунки за споживання теплової енергії, гарячої та питної води повинні будуть проводитися виключно згідно з показаннями лічильників.